Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

haswing osapian 36lbs - czy "popchnie" Kolibri 330 KM ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1581 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:27

A mam pytanie , czy montowaliście te grubsze kable u siebie ?
 


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 17 czerwiec 2016 - 18:34


#42 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:39

A mam pytanie , czy montowaliście te grubsze kable u siebie ?
 

Ja w swojej MK wymieniłem kable 6mm2 na 10mm2 w silikonie, głośnikowe. Nie wiem czy jest sens wymiany. Nie zauważyłem różnicy "na oko".  Na pewno nie zaszkodziłem silnikowi. Zrobiłem to po przeczytaniu jakiejś wypowiedzi pana Wodza, czyli właściciela tego największego w Polsce sklepu z silnikami.



#43 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:02

Oczywista oczywistość!

Dla niedowiarków piszę jeszcze raz,  że mam chińczyka i MK. Minn Koty eksploatuję już ponad 20 lat. Tomku! Żadnej chińszczyzny w nich nie znalazłem. proszę więc o nie pisanie bzdur związanych z wizytą w serwisie. Jestem ciekaw co tam serwisant mógł pokazać wewnątrz MK chińskiego? No co konkretnie kolego Tomku?

Powiem jednak, że najgorszy chińczyk jest jednak lepszy od najlepszych wioseł :)

chłopie posiadasz 20-to letnią MK tą oryginalną jedną z najlepszych za dawnych czasów.gdyby te silniki robiła ta sama fabryka tylko je ulepszając nie było by czego szukać w innych markach.kup nową MK i porównaj a potem się udzielaj.

odnośnie varimaxa nie mam zamiaru nikogo przekonywać-sam nie byłem zdecydowany czy go kupić a teraz twierdzę że jest lepszy w wykonaniu i mocniejszy niż dzisiejsze MK.



#44 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 czerwiec 2016 - 07:42

chłopie posiadasz 20-to letnią MK tą oryginalną jedną z najlepszych za dawnych czasów.gdyby te silniki robiła ta sama fabryka tylko je ulepszając nie było by czego szukać w innych markach.kup nową MK i porównaj a potem się udzielaj.

 

Nie napisałem, że posiadam dwudziestoletnią MK. Napisałem Kolego Buszu231:  "Minn Koty eksploatuję już ponad 20 lat".

Jak widzisz użyłem liczby mnogiej.

Udzielam się, bo mam teraz od kilku lat już nowszą MK80 sprowadzoną bezpośrednio z USA (ponoć to szmelc-ha,ha) i dodatkowo (tak na wszelki wypadek, bo nawet piramidy egipskie podlegają procesom zniszczenia) mam chinola Mikado86. Chinola mam tylko i wyłącznie ze względu na niską (1/3 ceny MK) cenę. Nie zauważyłem, aby moja obecna MK była gorzej wykonana od tej pierwszej. Wprost przeciwnie. Jest o wiele lepiej wykonana.

Czyli jak widzisz, mam chyba prawo udzielać się na forum w temacie silników elektrycznych. Tak MK, jak i Chińczyków.



#45 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 18 czerwiec 2016 - 09:13

ok.niech sobie będzie dobrze wykonana,ale zapewne mimo to że z USA w środku będziesz miał podzespoły różnego pochodzenia w tym i chińskiego.różnica od mikado polega na [jak koledzy wcześniej wspomnieli] kontroli jakości którą twoja MK musi przejść bo przecież marka itd.



#46 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 18 czerwiec 2016 - 14:02

ok.niech sobie będzie dobrze wykonana,ale zapewne mimo to że z USA w środku będziesz miał podzespoły różnego pochodzenia w tym i chińskiego.różnica od mikado polega na [jak koledzy wcześniej wspomnieli] kontroli jakości którą twoja MK musi przejść bo przecież marka itd.

Pewnie miedziany drut uzwojenie wirnika jest wyprodukowany z chińskiej miedzi, albo szczotki z chińskiego grafitu. Może przy produkcji zatrudniają jakiegoś Chińczyka. Nie wiem co tam wewnątrz może być chińskiego :)

No bo kurka wodna, nawet gwinty (skok) są anglosaskie calowe, nie metryczne.

Minn Kota ma słabe strony. Np. b. delikatne konektory wsuwane. Przy takich prądach mogliby wymyślić coś mocniejszego. Przełączniki biegów robią marnej jakości. Nierozbieralne. Jednakże udało mi się zreperować nadpalony przełącznik w mojej pierwszej MK. Pracuje do dzisiaj u sąsiada zza płotu, któremu ją sprzedałem.


  • trout master lubi to